Bayrı Uluslararası Taşımacılık; 2000’li yılların başında dünyada ve Türkiye’de hızla gelişen, büyüyen ticaret hacmi ve bu büyümeyle doğan yeni gereksinimleri karşılamak üzere 2003 yılında Mersin merkezli olarak kurulmuştur.

Kurulduğu yıldan günümüze kadar kara, deniz, hava ve demir yolu taşımacılığında uzmanlaşmış profesyonel kadrosu ile müşterilerine; bir bütün olarak nakliye, gümrükleme, depolama, yurt içi ve yurt dışı dağıtım, sigorta aracılık hizmetleri ve danışmanlık hizmetleri sunan firmamız, ağırlıklı olarak tekstil, kimya, makine aksam parça, metal-alüminyum, cam, gıda, boru gibi sektörlerle çalışmaktadır.

İhracatta, İtalya başta olmak üzere tüm Avrupa ülkeleri; ithalatta Türkiye ve transitte 3. ülke taşımalarında; Irak, İran, Gürcistan, Azerbaycan ile diğer tüm Orta Doğu ve Orta Asya ülkelerine düzenli sefer hizmeti vermekteyiz. Ayrıca İtalya Treviso’da bulunan şubemiz ve Trieste bölgesindeki kapalı depomuz ile iç nakliye hizmeti veriyor ve tüm Avrupa’dan Türkiye, Irak, Azerbaycan, Orta Doğu ve Orta Asya bölgesine parsiyel yük taşımaları gerçekleştiriyoruz.

Bayrı Uluslararası Taşımacılık; tamamı kendisine ait EURO 6 standartlarına uygun, çevreye duyarlı U ve L tipi araç filosu ile lojistik operasyon sürecini hızlı, güvenli ve sorunsuz bir şekilde, alanında uzman ekibiyle yürütmektedir. Firmanın filosundaki tüm araçlarda GSM araç takip sistemi mevcut olup, araç konumları 7/24 takip edilmektedir.